Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Pablo Casacuevas
Galeriafot. Pablo Casacuevas
  • W projekcie Xipetotec or the Next Skin [Xipetotec albo druga skóra] Katia Tirado nawiązuje do azteckiego bóstwa Xipetotec, które odnawiało się, obdzierając swoje ofiary ze skóry i nosząc ją następnie na własnym ciele. Katia Tirado będzie współpracować z lokalnymi artystami wykonującymi tatuaże i stworzy na swoim ciele „drugą skórę” za pomocą znaków, punktów wspólnych, streszczających współczesne doświadczenia Meksyku i Polski. Będzie to społeczny rytuał – proces przywracania pamięci i konsumpcji kolektywnych wspomnień, które będą reprezentowane i tłumaczone przez mediatora i stworzą antropofagiczny obraz. 

    spektakl przeznaczony dla widzow 18+

  • KATIA TIRADO (ur. 1965 r.) jest meksykańską artystką performansu, zajmuje się też kolczykowaniem ciała (piercingiem). W 1990 r. wyjechała do Berlina, gdzie zafascynowała się sytuacjonizmem, estetyką tańca butoh i niemieckiego kabaretu. Wtedy zaczęła eksperymentować z ciałem, które rozumie jako obszar destylacji pamięci – jest ono kognitywną maszyną produkcji odczuć, emocji, poezji i polityki. Tirado podważa schematy dotyczące płci oraz granice między prywatnym i politycznym. Kategorie profanacji i wstrętu pozwalają jej zbudować język teatralny związany z polityką ciała i poddać je krytycznej dekonstrukcji.