Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
 • Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Kreatywne warsztaty z dzieckiem na kolanach to sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy oraz inspirujące kontakty z innymi dziećmi i rodzicami.
  Myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jakie są małe dzieci? w jaki sposób poznają i odkrywają świat? Czego potrzebują od dorosłych?

  Warsztaty sprzyjają budowaniu bliskości pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale równocześnie są czasem zabawy i odprężenia. Uczestnictwo w spotkaniu pozwoli dzieciom i rodzicom znaleźć przestrzeń do wspólnego działania i odkrywania oraz wyzwalania swojej kreatywności. Warsztaty odbędą się w inspirującej i wielozmysłowej przestrzeni, która rozbudza ciekawość i pozwala doświadczyć różnorodności bodźców oraz zachęca do samodzielnego i aktywnego działania w grupie innych dzieci. Podczas spotkania rodzice będą mogli przekonać się, że rozwijającą zabawę łatwo zaaranżować także przy pomocy dostępnych, naturalnych materiałów i niecodziennych zastosowań sprzętów codziennego użytku.

  Kreatywne warsztaty będą również okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń wśród dorosłych oraz rozwijania swojej kreatywności podczas przebywania z dzieckiem.

  Prowadzenie: Anna Groth, Magda Jankowska

  3.07 - 10:00 / 12:00 / 0-18 miesięcy z opiekunami

  3.07 - 17:00 / 19-36 miesięcy z opiekunami

  Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

  Bilety raz szczegółowe informacje: www.sztukaszukamalucha.pl

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 • Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren (IMD) jest organizacją pozarządową, która od 1993 roku działa w obszarze rozwoju i edukacji małego dziecka. IMD w swoich działaniach łączy nowoczesną wiedzę i praktykę psychologiczno- pedagogiczną z doświadczeniem, jakie udało się zyskać przez kilkanaście lat aktywnej działalności. Interdyscyplinarny zespół specjalistów (psychologów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych, socjologów, trenerów, ewaluatorów ) pracuje w oparciu o autorską, innowacyjną koncepcję skoncentrowaną na perspektywie małego dziecka (Podejście IMD). Zespół IMD łączy wrażliwość na potrzeby małych dzieci i ich środowiska z profesjonalnym podejściem i pasją w pracy.