Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Iwona Król
Galeriafot. Iwona Król
  • Błażej Król to lider nieistniejącego już Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorkim pisano jako o najbardziej spektakularnym debiucie ostatnich lat. W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel KRÓLA – Szczenię, zapowiadający marcową premierę płyty Nielot. Płyta ukazała się na CD, białym winylu, jako download i kaseta magnetofonowa. Muzyka Błażeja Króla to oryginalne połączenie indie, elektroniki, ambientu i piosenki poetyckiej.

    Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin piosenka poetycka przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. (…) Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję, tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim. 

    Jakub Żulczyk