Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Przed nami drugi letni koncert w Ogrodzie Wilda! 22 sierpnia przy ul. Fabrycznej 4 odbędzie się występ zespołu La Vita Quartet. W tym roku podczas Malta Festival Poznań na Placu Wolności mogliśmy posłuchać tanga w ich wykonaniu w ramach niedzielnych fajfów koncertowych!

  Zespół La Vita Quartet powstał w 2010 roku. Muzyków połączyła wspólna pasja jaką jest twórczość Astora Piazzolli. Tango Nuevo, gatunek wypracowany przez Argentyńskiego Mistrza, jest połączeniem tanga argentyńskiego, jazzu, muzyki poważnej i żydowskiej. Muzycy swoją grą starają się przekazać całą energię płynącą z tej żywej muzyki. Każdy występ artystów jest doświadczeniem niezwykle ekspresyjnym i emocjonalnym, co potwierdzają recenzje z koncertów - "[...] Co za muzykalność i dojrzałość!" (Andrzej Chylewski, Głos Wielkopolski 22/12/11).

  Dołącz do wydarzenia na FB
  Wstęp wolny!

 • Akordeon - Michał Główka
  Skrzypce - Kuba Czechowicz
  Fortepian - Marek Dolecki
  Kontrabas - Marcin Antkowiak

  W listopadzie 2012 roku zespół nagrał debiutancką płytę "Tango Nuevo by Astor Piazzolla", która nakładem wydawnictwa RecArt ukazała się w sprzedaży. Album zebrał pozytywne recenzje, zawiera dziesięć kompozycji Astora Piazzolli od słynnego Libertango i Oblivion poprzez energetyczne Escualo i La Muerte del Angel po nastrojowe Milonga del Angel czy Resurrecction del Angel.

  Zespół koncertował już w wielu znaczących salach - Aula Uniwersytecka (Filharmonia Poznańska) w Poznaniu, Teatro Astra w Castelfidardo (Włochy), Opera Wrocławska, Aula Artis w Poznaniu, Aula Nova w Poznaniu, Blue Note w Poznaniu, Galeria Wielka w Poznaniu, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, Aula Politechniki Poznańskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nawiązał też współpracę z Instytutem Kultury Polskiej na terenie Niemiec i innymi impresariatami zagranicznymi.

  Miał zaszczyt wystąpić przed wybitnymi postaciami jak maestro Krzysztof Penderecki, Elżbieta Penderecka, Prymas Polski Abp Józef Kowalczyk.

  Zespół jest rekomendowany przez jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Europie, prorektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, członka Tangata Quintet, profesora Klaudiusza Barana oraz wybitnych pedagogów - profesora Wojciecha Malińskiego i mgr Cezarego Witlewskiego.

  "La Vita Quartet" jest stypendystą Urzędu Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia muzyczne, na swoim koncie ma również szereg znaczących nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych:

  •     I miejsce na 36. Festival Internazionale della Fisarmonica di Castelfidardo w kategorii muzyki Astora Piazzolli, Włochy 2011r.
  •     III miejsce na XX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii muzyki rozrywkowej, Przemyśl 2011r.
  •     I miejsce na XIV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, Gorlice 2011
  •     Wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa 2011r.
  •     Laureat XVII Słupeckich Spotkań Muzycznych, Słupca 2011r.
  •     III miejsce na XVII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Mława 2011r.
  •     Wyróżnienie na XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Przemyśl 2010r.
  •     Laureat XVI Słupeckich Spotkań Muzycznych, Słupca 2010r.