Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • La libertad nie jest ani filmem dokumentalnym, ani czysto fabularnym. Reżyser opowiada w nim jeden dzień z życia młodego argentyńskiego drwala Misaela, który mieszka samotnie w namiocie na pustkowiu. Kamera śledzi go podczas codziennych zajęć, pozwalając, by jego historia tworzyła się na naszych oczach. Jak mówi Alonso: „Połowę życia spędzamy na wykonywaniu rutynowych czynności, czego nie zauważamy. Chciałem zarejestrować te niepozorne chwile, żeby po ich obejrzeniu widz zaczął znów zastanawiać się, co robi ze swoim życiem”.


    Film La liberdad został wybrany przez Gerardo Naumanna.

    ARGENTYNA

  • LISANDRO ALONSO (ur. 1975) jest jednym z najbardziej utalentowanych i wyróżniających się twórców kina argentyńskiego, przez europejskich krytyków uznany za „fenomen”. Umiejętnie kreuje w swoich dziełach atmosferę niepokoju i zaskoczenia a jednocześnie kontemplacji. Jest radykalnym minimalistą i wyznawcą naturalizmu poetyckiego. Jego bardzo osobisty styl filmowy charakteryzuje wolne, tempo narracji i oszczędne dialogi. La libertad (2001) jest pełnometrażowym debiutem reżysera i pierwszą częścią trylogii, na którą składają się Los muertos (2004) (również prezentowany w programie filmowym tegorocznej Malty) oraz Fantasma (2006) – wszystkie pokazywane na Festiwalu w Cannes.