Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • W Los muertos Lisandro Alonso wprowadza widzów w świat Argentino Vargasa – białego recydywisty, który decyduje się na prymitywne życie w tropikalnym lesie. Reżyser zderza ze sobą dwie skrajnie rzeczywistości: przeszłość i teraźniejszość bohatera. Film, określany przez krytyków mianem minimalistycznego arcydzieła, ma w sobie chłodne piękno, zachwycające magiczne obrazy i tajemnicę.


    Film Los muertos został wybrany przez Emilio Garcię Wehbiego.
     

    ARGENTYNA

  • LISANDRO ALONSO (ur. 1975) jest jednym z najbardziej utalentowanych i wyróżniających się twórców kina argentyńskiego, przez europejskich krytyków uznany za „fenomen”. Umiejętnie kreuje w swoich dziełach atmosferę niepokoju i zaskoczenia a jednocześnie kontemplacji. Jest radykalnym minimalistą i wyznawcą naturalizmu poetyckiego. Jego bardzo osobisty styl filmowy charakteryzuje wolne, tempo narracji i oszczędne dialogi. Los muertos (2004) jest drugą częścią trylogii, na którą składają się pełnometrażowy debiut reżysera La libertad (2001) (również prezentowany w programie filmowym tegorocznej Malty) oraz Fantasma (2006) – wszystkie pokazywane były na Festiwalu w Cannes.