Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Guillermina Navarro
Galeriafot. Guillermina Navarro
  • Estados de excepción to termin oznaczający stan wyjątkowy – określony w konstytucji stan zagrożenia, który wymusza ograniczenie praw obywatelskich. Jest to także codzienna rzeczywistość kobiet w Meksyku – narażonych na przemoc, żyjących w strachu o własne bezpieczeństwo i życie. Projekt Loreny Wolffer to spotkanie 20 kobiet przy wspólnym posiłku. Siadając przy stole ustawionym na placu, uczestniczki mogą swobodnie realizować swoje prawo do przebywania w przestrzeni publicznej. Projekt powstaje we współpracy z lokalnymi organizacjami i aktywistami. 
     

    Z przyczyn niezależnych od organizatora projekt Loreny Wolffer zostaje odwołany. Najmocniej przepraszamy za utrudnienia. 

  • LORENA WOLFFER (ur. 1971 r.) działa na pograniczu sztuki i aktywizmu: angażuje grupy kobiet w interwencje artystyczne, tworzy innowacyjne modele pedagogiczne służące do kolektywnego rozwoju wiedzy sytuacyjnej. Jej praktyka odnosi się do spraw związanych z kulturowym kontekstem kreowania tożsamości płciowej. Artystka stale broni też praw kobiet, przez swoje działania dopuszcza je do głosu.