Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
 • Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

  Nawet całkiem małe dziecko, które jeszcze nie opanowało dobrze chodzenia, gdy usłyszy muzykę, spontanicznie zaczyna poruszać swoim ciałem, kołysać się, obracać. Możemy powiedzieć, że tańczy, kierując się „naturalnym wyczuciem istoty tańca”. Zabawy ruchowe i taniec w rytm muzyki sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku, a im więcej pamięć sensoryczna człowieka otrzyma w dzieciństwie informacji słuchowych, dotykowych, wzrokowych i kinestetycznych (oczywiście odpowiednio w miarę jego rozwoju), tym lepiej dla jego potencjału jako osoby dorosłej. Między innymi z tych powodów tańczę z dziećmi i zachęcam do tego innych.

  Rytm warsztatu: ok. 20 minut oswajania przestrzeni, ok. 40 minut powitanie i intensywne warsztatowanie, ok. 15 minut przerwy na przekąskę i pogaduszki „na temat”, ok. 15 minut blok wyciszający.

  Warsztaty dla dzieci od 6 do 17 miesięcy z opiekunami

  Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

  Bilety raz szczegółowe informacje: www.sztukaszukamalucha.pl

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego