Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Felipe Camacho
Galeriafot. Felipe Camacho
 • Punktem wyjścia Discurso de un hombre decente [Rozprawa na temat poczciwego człowieka] jest przemówienie znalezione w kieszeni koszuli Pablo Escobara, kolumbijskiego barona narkotykowego, zamordowanego 2 grudnia 1993 r. 18 lat później ta operacja, zaklasyfikowana przez CIA jako ściśle tajna, zostaje przeniesiona na mikrofilm i wyświetlona prawdziwym i fikcyjnym postaciom – ekspertowi od spraw przemytu narkotyków, hiphopowcowi, zespołowi muzycznemu i dziennikarzowi. W tym delirycznym spektaklu Mapa Teatro stawia pytania o kosztowną, zakończoną klęską wojnę antynarkotykową w Kolumbii i wraca do dyskusji o legalizacji narkotyków na świecie. 
   

 • MAPA TEATRO to teatr-laboratorium założony w 1984 r. w Paryżu przez kolumbijskich reżyserów o szwajcarskich korzeniach: Heidi, Elizabeth i Rolfa Abderhaldenów. Od 1986 r. artyści działają w Bogocie. W swojej twórczości sięgają do dramaturgii współczesnej, „przepisują” teksty klasyczne, podejmują tematy społeczne i polityczne. W ostatnich latach skupili się na produkcji wydarzeń sytuujących się pomiędzy mikropolityką a poezją. Dzięki tworzeniu etnofikcji i tymczasowych „wspólnot eksperymentalnych” Mapa Teatro poszerza pole artystycznego eksperymentu na nowe obszary kolumbijskiej rzeczywistości, nazywając swój teatr „laboratorium społecznej wyobraźni”.
   

 • Koncepcja, dramaturgia, reżyseria: Heidi i Rolf Abderhalden
  Logograf: Camilo Uribe
  Wystepują: Heidi Abderhalden, Agnes Brekke, Jeihhco, Francisco Thoumi and Banda Marco Fidel Suárez, Danilo Jiménez
  Współpraca dramaturgiczna: Marta Ruíz, Matthias Pees
  Muzyka: Juan Pablo Becerra (saksofon, klarnet), Rodrigo Gaviria (sakshorn, puzon), Andrés Mauricio Herrera (trumpet), Danilo Jiménez (bębny, cymbały), Oscar Jiménez (bębny)
  Wizualizacje: Heidi and Rolf Abderhalden
  Scenografia: Pierre-Henri Magnin
  Światło: Jean Francois Dubois
  Kostiumy: Elizabeth Abderhalden
  Kamera: Luis Antonio Delgado, Pilar Perdomo
  Redakcja: Luis Antonio Delgado
  Wiedo na żywo: Ximena Vargas
  Zdjęcia: Kokuse Okahara, Archivo Biblioteca Piloto de Medellín.
  Produkcja: Ximena Vargas, José Ignacio Rincón