Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Mirek Kaczmarek
Galeriafot. Mirek Kaczmarek
 • Projekt. Noce i dnie jest drugą, po Teraz jest czas, odsłoną współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos”. Chór seniorów z Domu Kultury w Zakrzewie powstał nie tylko z potrzeby muzycznej ekspresji, ale przede wszystkim po to, by tworzyć wspólnotę, która łamie stereotyp „starość nie radość”. Tym razem chór zmierzył się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, lecz stworzył własną opowieść o życiu. Inspiracją stała się wpisana w historię Wielkopolski powieść Marii Dąbrowskiej Noce i dnie. W spektaklu gościnnie biorą udział tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency.

  Spektakl powstał w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Wielkopolska: Rewolucje, którego kuratorką jest Agata Siwiak.

 • Reżyseria, choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
  Dramaturgia: Małgorzata Dziewulska
  Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
  Scenografia, wideo: Mirek Kaczmarek
  Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka (artyści z Zespołu Śpiewaczego „Wrzos” / artists of Zespół Śpiewaczy “Wrzos”), and Iwona Pasińska and Adam Ferency
  Czas trwania spektaklu:  approx. 80 min.
  Współpraca: Zakrzewski Dom Kultury „Dom Polski”
  Premiera:  05.09.2013
   

 • MIKOŁAJ MIKOŁAJCZYK jest choreografem i tancerzem, jako jeden z nielicznych w środowisku tańca współczesnego sięga po technikę baletową. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu, studiował historię sztuki i socjologię. Przeszedł wszystkie szczeble artystycznej kariery: od adepta do solisty i kierownika baletu. Tworzył reżyserię ruchu w spektaklach operowych i dramatycznych, m.in. dla Mai Kleczewskiej, Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny, Krzysztofa Garbaczewskiego.