Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • Wydarzenie w ramach festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

    Spotkanie podczas którego dzieci razem ze swoimi opiekunami zostaną zaproszone do wspólnego odkrywania czterech wysp. Każda z nich kryje wiele tajemnic, na jednej znajdziemy drzewo pełne dojrzewających instrumentów, na innej wielką górę zamieszkałą przez zagubione skarpety, wyspę gdzie płynie strumień światła oraz gdzie wieje wiatr opowieści. Między lądem będziemy poruszać się naszą tratwą w rytm zaklęcia. Po magicznym świecie teatru będziemy podróżować razem z przewodniczkami, które pomogą nam w zrozumieniu napotkanych zjawisk.

    Wydarzenie ma na celu zapoznanie dziecka ze zjawiskiem teatru, przedstawienie czego może się tam spodziewać i jak sam może stać się jego częścią. Kluczowym elementem jest obecność rodzica, który aktywnie uczestniczy w warsztatach, tak żeby „mały widz-uczestnik” czuł, że teatralna podróż to wspólna rodzinna przygoda.

    Wydarzenie powstało dzięki Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego

    scenariusz i reżyseria: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska
    scenografia: Krzysztof Paluch
    po wyspach oprowadzają: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska

    Interaktywne wydarzenie teatralne dla dzieci od 2 do 5 lat

    Festiwal SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha - i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

    Bilety raz szczegółowe informacje: www.sztukaszukamalucha.pl

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Teatr Poddańczy został założony w 2008 r. przez absolwentki Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W 2010 roku teatr przyjął status stowarzyszenia rozszerzył swą działalność o nowych członków i obecnie działa w kilku miastach Polski. Teatr Poddańczy najchętniej wyraża się poprzez teatr ruchu, posługuje się językiem metafory, teatrem przedmiotu. Spektakle Teatru Poddańczego gościły na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą.