Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Zdzisław Orłowski
Galeriafot. Zdzisław Orłowski
 • Spisek smoleński przywołuje niemal wszystkie teorie na temat przyczyn katastrofy polskiego samolotu rządowego w 2010 r. Zarówno te całkowicie szalone, te z pozorami racjonalności, te wymierzone w aktualne, demokratycznie wybrane władze III RP, oraz mniej eksponowane, ale istniejące opinie o odpowiedzialności ideologów IV RP. Reżyser splata ze sobą często sprzeczne ze sobą tezy o zamachu zleconym przez Wladimira Putina, sztucznej mgle, fałszywych radiolatarniach, spisku tajnych służb, szaleństwie Prezesa, „bombie termobarycznej”, legendy o ocalonych i o ich dobijaniu. Nie mity smoleńskie są jednak treścią spektaklu, ale ludzkie postawy, emocje, poglądy i próba zrozumienia ich źródeł.

  Spektakl dla osób powyżej 16 roku życia.

 • Lech Raczak jest reżyserem, autorem scenariuszy teatralnych, teatrologiem. W 1964 r. współzałożył i przez wiele lat współtworzył Teatr Ósmego Dnia – legendę polskiej sceny alternatywnej. W latach 1993–2012 był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta; od 2003 jest wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W roku 2012 ukazała się trzytomowa edycja jego Pism teatralnych. Orbis Tertius to fundacja realizująca program studium teatralnego Lecha Raczaka.
   

 • scenariusz i reżyseria – Lech Raczak
  muzyka – Paweł Paluch
  kostiumy – Ewa Tetlak
  występują: Halina Chmielarz, Małgorzata Walas-Antoniello, Wojciech Siedlecki, Janusz Stolarski, Paweł Stachowczyk
  światło – Krzysztof Urban
  premiera: 26.02.2014 r.

  czas trwania: 1'20