Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska / teatralna.com
Galeriafot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska / teatralna.com
  • Tato nie wraca to monodram na podstawie osobistych doświadczeń aktorki Agnieszki Przepiórskiej. Jej bohaterka to matka, żona, kobieta, która odniosła sukces w życiu zawodowym. Pewnego dnia, odbywając rutynowe spotkania z klientami w banku, Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała trzy lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. Aktorka i jej bohaterka o nieobecnych ojcach mówi zgryźliwie, szyderczo, ironicznie, ale z miłością. W emocjonalnych monologach odbywamy z nią podróż do świata utraconego dzieciństwa. Czy spotkanie po latach jest możliwe?

    Nagrody dla spektaklu 
     

  • PIOTR RATAJCZAK (ur. 1975 r.) jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. W latach 2004-2009 pracował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie jako sekretarz literacki, a potem konsultant programowy. Stworzył tam ważne dla polskiej sceny cykle: Inwazja barbarzyńców, Nowa generacja i Nowy wspaniały świat, prezentujące nową dramaturgię i młodych reżyserów z kraju i zagranicy. W 2013 r. został dyrektorem Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.