Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Dobrze, że tu jesteś” to spektakl, który kontynuuje konwencję z cz. I pt. „Szkoda, że Cię tu nie ma”, wtajemniczając widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne. Spektakl dedykowany tancerzom, związanym z Polskim Teatrem Tańca, pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi, perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

  Dobrze, że tu jesteś” mając klasycznie amorficzny kształt gatunkowy teatru tańca sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców.

  KUP BILET

 • W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.
  W spektaklu odwołano się do choreografii: Istvana Juhos-Putto („Short cuts”), Jerzego Makarowskiego („Carmen”), Ewy Wycichowskiej („Niebezpieczne związki”, „+/- Skończoność”, „Święto wiosny”, „Transss…”, „Tango z Lady M.”, „…a ja tańczę”, „Wiosna – Effatha” oraz „Carpe Diem”), Birgit Cullberg („Romeo i Julia”), Matsa Eka („Pół dnia północy”), Yossi Berga („Wo-man w pomidorach”), Marie Brolin-Tani („Othello”), Virpi Pahkinen („Zefirum”), Jacka Przybyłowicza („Barocco”, „Naszyjnik gołębicy”, „Jesień – Nuembir”), Thierrego Vergera („Lato – Red Sun”), Gunhild Bjørnsgaard („Zima – Silent sleep”).

  Scenariusz, reżyseria, choreografia i opracowanie oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska
  Muzyka: J.S. Bach, G. Bizet, Igor Strawiński, A. Piazzolla i inni
  Współpraca kreatywna:
  Choreografowie: Andrzej Adamczak, Paulina Wycichowska, Paweł Malicki
  W spektaklu tańczy cały zespół PTT oraz gościnnie: Mariola Hendrykowska, Anna Gruszka, Janusz Stolarski; statysta: Grzegorz Potocki
  Video: Daniel Stryjecki
  Kostiumy: Adriana Cygankiewicz