Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
 • Co łączy Wydawnictwo Miejskie Posnania, Teatr Ósmego Dnia, Malta Festival Poznań oraz Empik?

  Wszystkie instytucje mają swoją siedzibę w zabytkowym budynku Arkadii przy placu Wolności. W ostatni weekend wakacji (30 i 31 sierpnia) połączą swoje siły i, jak przed laty, odtworzą miejsce, które tętniło życiem i było sercem Poznania. Organizatorzy zapraszają na spotkania, warsztaty, pokazy kulinarne i projekcje filmowe. Wspólnie przywołajmy atmosferę minionych czasów!

  Arkadia na filmowo
  Na koniec lata Malta Festival Poznań pokaże dwa filmy nawiązujące do tematu przewodniego tegorocznego festiwalu: Ameryka Łacińska: Mieszańcy. Na początek będzie można zobaczyć pokazywany w formie instalacji multimedialnej film Saborear Frutas Brasileiras, w którym Mattijs van de Port zarejestrował sensualną konsumpcję sezonowych owoców mieszkańców jednego z brazylijskich miast. Następnie wyświetlony zostanie Por el camino – film drogi obrazujący podróż dwudziestoparoletnich Santiago i Juliette przez malownicze krajobrazy Urugwaju.

  Z kolei Teatr Ósmego Dnia zaprasza na pokaz szwedzkiego filmu dokumentalnego Teatr Ósmego Dnia/Teater Åttonde Dagen. Autorzy filmu – Joanna Helander oraz Bo Persson – towarzyszyli legendarnemu polskiemu Teatrowi Ósmego Dnia w okresie przed, w trakcie i po przewrocie w Europie Wschodniej. Dokumentowali losy Ósemek również w trakcie ich długiego pobytu za granicą. Film pokazano na festiwalach filmowych w dwudziestu pięciu krajach, był on ze strony szwedzkiej nominowany do nagrody Oscara i Europejskiej nagrody Felix. Przed pokazem, komentarz wygłosi Paulina Skorupska, teatrolożka, sekretarz literacka Teatru Ósmego Dnia.

  Jakie tajemnice skrywa pl. Wolności?
  Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do wspólnego odkrywania Arkadii i okolic placu Wolności. Rodzinna przechadzka będzie pełna wyzwań! Podczas wędrówki uczestnicy poznają ciekawostki związane z budynkiem Arkadii, otaczającymi plac zabytkami i historią Poznania. Dzieci zmierzą się również z różnorodnymi zadaniami i zagadkami. Spacer poprowadzi animatorka i przewodnik miejski – Maja Rausch. Po spacerze zapraszamy do artystycznej zabawy z animatorami w sali wydarzeń Empiku.

  Arkadia od małego
  Empik proponuje warsztaty dla najmłodszych Przecinek i kropka. Podczas zajęć dzieci poznają historię alfabetu, pisma i druku, proces powstawania książek oraz wezmą udział w głośnym czytaniu, konkursach i zgadywankach. W niedzielne popołudnie na Przylądku Arkadia królują baśnie z odległych i bliskich krain – tym razem posłuchamy historii poznańskich. Wystarczy usiąść wygodnie w leżaku i dać się porwać przez wir opowieści. Dla najbardziej aktywnych przygotowaliśmy również fitness dla dzieci czyli ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe prowadzone w konwencji zabawy

  Arkadia pełna… jabłek
  Restauracja Toga proponuje rodzinne warsztaty kulinarne, podczas których pod okiem doświadczonych szefów kuchni można nauczyć się przyrządzać pyszności z pierwszych jesiennych jabłek. Dla małych i dużych kucharzy będzie to świetna okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów przygotowywanych z naturalnych składników.

  W rytmie tanga
  W sobotni wieczór wraz z CYRYL-em przeniesiemy się w czasie. Na fasadzie Arkadii zaprezentujemy wyjątkowe zdjęcia dawnego Poznania ze zbiorów Cyfrowego Repozytorium Lokalnego CYRYL.

  Na zakończenie weekendu z Arkadią zapraszamy do tańca! W niedzielny wieczór na tarasie odbędzie się ostatnia wakacyjna Milonga Open Air w rytmach tanga.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

  Dołącz do wydarzenia na FB

 • Projekt Arkadia program:

  Sobota 30.08

  g. 16 Odkryj z nami plac Wolności – rodzinna przechadzka z przewodnikiem
  start: fontanna Wolności

  g. 17 Pokaz filmu Saborear Frutas Brasileiras, reż. Mattijs van de Port, 38 min
  Fundacja Malta, Arkadia +1

  g. 17 Strefa zabaw dla dzieci
  Empik, sala wydarzeń

  g. 17.30 warsztat Przecinek i kropka
  Empik, sala wydarzeń

  g. 19 Pokaz filmu Por El Camino, reż. Charly Brown, 85 min
  Fundacja Malta, Arkadia +1

  g. 21 Centrum dawniej – pokaz zdjęć starego Poznania z Cyfrowego Repozytorium Lokalnego CYRYL
  Taras Arkadii, pl. Wolności

  Niedziela 31.08

  g. 12.30 Baśniowy Przylądek Arkadia – opowieści poznańskie
  Taras Arkadii, pl. Wolności

  g. 13.30 Dzieci aktywnie – Fitness dla dzieci
  Taras Arkadii, pl. Wolności

  g. 14 Warsztaty kulinarne
  Ogródek Restauracji Toga, Taras Arkadii, pl. Wolności

  g. 17 Pokaz filmu dokumentalnego Teatr Ósmego Dnia/Teater Åttonde Dagen, reż. Joanna Helander, Bo Persson, 76 min
  przed pokazem filmowym wprowadzenie teatrolożki Pauliny Skorupskiej
  Teatr Ósmego Dnia, Arkadia +2

  g. 19 Milonga Open Air – Tango na placu
  Taras Arkadii, pl. Wolności

  uwaga! na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

  organizatorzy: Wydawnictwo Miejskie Posnania, Empik, Malta festival Poznań, Teatr Ósmego Dnia, Pod Minogą, Cafe Zielona Gęś, Restauracja Toga