Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Arek Nowakowski
Galeriafot. Arek Nowakowski
 • Poznańska Rebeka jest odkryciem sceny muzyki alternatywnej ostatnich kilku lat. Zachwyca krytyków i jest uwielbiana przez fanów – za zderzenie minimalistycznych, elektronicznych brzmień z ambitnym melodyjnym popem, emocjonalnymi tekstami i silnym głosem wokalistki Iwony Skwarek. Razem z Bartoszem Szczęsnym stanową połączenie dwóch silnych muzycznych osobowości, a apogeum wspólnej energii osiągają w czasie koncertów. Dzięki starciu charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, stale eksperymentują, używając do swoich kompozycji wielu sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80., gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego.

  Ich debiutancka Hellada (2013) to album pełen piękna, brudu i emocji. Płyta zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje i znalazła się na czołowych pozycjach wielu muzycznych podsumowań minionego roku, zdobyła też najważniejszy, prestiżowy tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy "Gazety Wyborczej". Od trzech lat Rebeka jest stałym gościem najważniejszych polskich festiwali, takich jak: Open’er, OFF Festival, Selector i FreeForm. Duet dotarł także ze swoją muzyką daleko poza Polskę. Wystąpił na c/o POP w Kolonii, Reeperbahn Festival w Hamburgu, CMJ w Nowym Jorku czy The Great Escape w Brighton.

  Działając poza Rebeką, Iwona Skwarek pojawiła się gościnnie na ostatnim albumie projektu Waglewski Fisze Emade oraz na płycie Flora portugalskiego producenta Moullinexa. Bartosz zmiksował debiutancki album zespołu Kamp! oraz wyprodukował debiutancką płytę The Dumplings. 

  Podczas Malta Festival Poznań 2012 Iwona Skwarek wystąpiła w Pasażu Kultury z formacją Hellow Dog.

  O muzycznej sile poznańskiego duetu przekonamy się 29 czerwca. Zaraz po Rebece na scenę wejdzie muzyczna gwiazda Malty – Damon Albarn.

  Damon Albarn + Rebeka @ Malta Festival Poznań
  29 czerwca 2014, Stara Gazownia, godz. 18.00 (otwarcie bram)