Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Martin Rosie
Galeriafot. Martin Rosie
 • Nie ma czegoś takiego jak fakty.
  Nie ma prawdy. Zwłaszcza tutaj.
  To wszystko jest czyimś idiotycznym wynalazkiem.

  Nawiązując do klasyka kina radzieckiego, filmu Stalker Andrzeja Tarkowskiego, projekt muzyczno-teatralny Zapis Podróży wprowadza widza do komnaty marzeń. Tu spełniają się najskrytsze pragnienia: Tylko poprzez widza scena nabierze znaczenia, zapełnia się tym, co widz w niej widzi, słyszy, czuje. Ta przestrzeń jest miejscem nijakim, miejscem bez właściwości, miejscem ciągłej przemiany. Jest nie-miejscem więc, w podstawowym znaczeniu: U-Topią!

  Osadzony pomiędzy wykładem performatywnym, monodramem a słuchowiskiem, projekt Zapis Podróży zaprasza do przejścia przez przestrzeń imaginacji, i doświadczenia tego co się znajduje na samym gruncie teatru. Jest to przede wszystkim próba zadania podstawowego pytania: o jakim miejscu marzymy, albo, inaczej: jakiego miejsca potrzebujemy, aby marzyć?

  Informujemy, że na biletach zakupionych przez system eBilet.pl pojawił się błąd w godzinie dzisiejszego spektaklu. "Zapis podróży" odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00, a nie o godz. 20:00. Wszystkie osoby, które kupiły bilety z datą 20.06.2014 godz. 20:00, proszone są o przyjście na Gwarną 11 na godz. 19.00, bilety zostaną uznane przez organizatorów. 

   

 • Republika Sztuki Tłusta Langusta to kamienica przy ul. Gwarnej 11. Jej gospodarzami są artyści związani z Teatrem Usta Usta Republika, od lat specjalizujący się w ożywianiu i artystycznym odkrywaniu dla teatru „miejsc całkowicie nieteatralnych”. W Republice odbywają się spektakle, koncerty, performanse, dyskusje i warsztaty. To miejsce pracy teatrów: Circus Ferus, Porywacze Ciał, Radykalna Frakcja Medialna Mazut. Swoje projekty realizuje tu również grupa artystyczna KUZKA. To polsko-niemiecki duet Kühling/Zielińska, współpracujący z artystami różnych dziedzin na polu teatru, performensu i muzyki. Projekty artystyczne realizowali w Niemczech, Polsce jak i w Armenii. Więcej informacji pod: www.kuzka.org.

 • Reżyseria: Jan-Tage Kühling
  Dramaturgia: Lukas Jiricka
  Występują: Marcin Pławski, Jacek Mazurkiewicz, Paulina Miu Zielińska