Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
  • Spektakl X.humacja stanowi dogłębną analizę emocji i postaw, towarzyszących chwilom narodzin świadomości – że obok siebie żyją dwa wrogie sobie narody mówiące tym samym językiem. Jak mówią twórcy: „X.humacja jest próbą ponownego przeżycia czasu godności i pogardy, czasu sporu o narrację”. Nie próbując wikłać się w wielowymiarową analizę psychospołeczną, spektakl przywołuje obrazy, które układają się w retrospektywny kalejdoskop współczesnego polskiego sporu. Stanowią zarazem komentarz do rzeczywistości.

    SPEKTAKL ZOSTAJE PRZENIESIONY Z DNIA 29.06, godz. 19:00 NA DZIEŃ 24.06, godz. 20:00.
    Bilety zakupione na dzień 29.06 zachowują ważność.

  • Zespół RADYKALNA FRAKCJA MEDIALNA „MAZUT” (RFM Mazut) został założony w 1993 r. przez architekta Pawła Hałaburdzina i psychologa Romana Andrzejewskiego. Tworzy w obszarze teatru alternatywnego, anektując pod swoje przedsięwzięcia zarówno przestrzenie zamknięte, postindustrialne, tereny miejskie, jak i klasyczne sceny teatralne. W swojej pracy opiera się na analizie paranoi i patologii życia codziennego. Obecnie zespół działa w kamienicy przy ul. Gwarnej 11 w Poznaniu, w ramach Republiki Sztuki Tłusta Langusta. Jest ona również miejscem pracy teatrów: Republika Usta Usta, Circus Ferus, Teatr Porywacze Ciał.