Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

mat. prasowe
Galeriamat. prasowe
  • OUN to monodram z pogranicza performansu, autorski projekt Katarzyny Pawłowskiej, którego premiera odbyła się podczas Festiwalu Malta 2007. Jak tłumaczy aktorka, nie chciała robić spektaklu o ukraińskich ugrupowaniach bojowych i nacjonalistycznych. Skrót „OUN” to odniesienie do obwodowego układu nerwowego, czyli do tego, co w człowieku odpowiada za kontakty ze światem zewnętrznym. Słuchamy katalogu dziwnych zdarzeń, zmitologizowanych obrazów z dzieciństwa, które prześladują bohaterkę, czy opowieści o koleżankach. Nieustanne gaworzenie bohaterki zagłusza odczuwaną przez nią pustkę.
     

  • TEATR PORYWACZE CIAŁ należy do najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Powstał w 1992 r., założony przez Katarzynę Pawłowską i Macieja Adamczyka. W swoich autorskich spektaklach twórcy mierzą się z mitami popkultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują, jak dalece są przez nie ukształtowani. Obecnie zespół działa w kamienicy przy ul. Gwarnej 11 w Poznaniu, w ramach Republiki Sztuki Tłusta Langusta. Jest ona również miejscem pracy teatrów: Republika Usta Usta, Circus Ferus, Radykalna Frakcja Medialna „Mazut”.