Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Patrick Berger
Galeriafot. Patrick Berger
 • No-one will tell us... [Nikt nam nie powie…] zderza ze sobą czterech artystów performatywnych w bezpośredniemu spotkaniu. Tancerka Rosalind Crisp, muzyk rockowy Hansueli Tischhauser, performer Andrew Morrish i projektant oświetlenia Marco Wehrspann współpracują ze sobą już od dawna, przy czym każdy z nich jest zaangażowany w swoją własną praktykę artystyczną. Co się stanie, gdy praktyki te zderzą się ze sobą? Co zostanie rozdzielone? Co pozostanie? W jaki sposób mogą one współistnieć?

  No-one will tell us... odziera wszystko do tego, co z osobna pokazać może każdy z nich. Wzywa nas, abyśmy żyli świadomie, w pełni przebudzeni, kierowani intelektem… nie czekając na koniec.

 • Rosalind Crisp wychowała się na farmie owiec w Australii. Trenowała w Victorian Ballet School, Melbourne, studiowała technikę release, Body-Mind Centering® i improwizację kontaktową w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca w Arnhem, w Holandii w 1991 roku. Założyła Omeo Dance Studio w Sydney, które stało się miejscem jej choreograficznych poszukiwań, otrzymała wiele nagród, w tym stypendium od Rady Australii. Od 2004 roku jej siedzibą jest Paryż, gdzie jest choreograficznym współpracownikiem Carolyn Carlson w Atelier de Paris. Jej praca jest wspierana przez rząd francuski i prezentowane we Francji, Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii. Rosalind Crisp tworzy również prace dla innych zespołów, takich jak Berlin, Two Fish Laban Centre London, University of Melbourne, HZT Uniwersytet w Berlinie (gdzie jest profesorem). Crisp naucza zaróno w całej Europie jak i Australii. Jej trwający projekt danse jest priorytetem jej pracy, tworzy go we współpracy z tancerzami swojego zespołu, w szczególności z Céline Debyser i Maxem Fossati, oraz gośćmi takimi jak : Andreas Müller, Andrew Morrish i szwajcarski gitarzysta Hansueli Tischhauser.

 • Choreografia: Rosalind Crisp (Aust/France)
  Występuje : Andrew Morrish (Aust/France)
  Gitary elektryczne: Hansueli Tischhauser (Switzerland)
  Światła: Marco Wehrspann (Germany)
  Produkcja: Rosalind Crisp/Omeo Dance (Aust/Fr)