Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. O.Frączkowska / A.Kołodziej
Galeriafot. O.Frączkowska / A.Kołodziej
 • Spektakl Baśnie z mchu i liszaja jest pierwszym profesjonalnym spotkaniem Leszka Bzdyla i Jana Kochanowskiego, których łączy fascynacja teatrem ruchu, absurdem życia i baśniami Italo Calvino. Punktem wyjścia spektaklu jest właśnie twórczość włoskiego pisarza. Staje się ona pretekstem do zabawy w skojarzenia, do pojedynku na słowa i ciała, do wchodzenia w rozmaite teatralne konwencje. Zdarzenia następują po sobie w zawrotnym tempie, a akcja obfituje w dramatyczne zwroty. Baśń pomaga nam zrozumieć siebie, odnaleźć w świecie, który nie zawsze daje się opisać i wyjaśnić. Nie zamyka się na świecie dzieciństwa. Według twórców aktualizuje się – choć na innym piętrze intelektualnym, emocjonalnym, egzystencjalnym – także w dorosłym życiu.

  9.06 - spektakl w języku polskim
  10.06 - spektakl w języku angielskim 
   

 • LESZEK BZDYL jest tancerzem, choreografem, aktorem i reżyserem, założycielem i dyrektorem teatru tańca Dada von Bzdülöw. Między 2002 a 2007 rokiem był koordynatorem programu festiwalu Korporacja Tańca w Gdańsku.

  JAN KOCHANOWSKI jest aktorem, absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, jednym z założycieli Teatru Cinema (Michałowice). Współpracuje też z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.
   

 • Reżyseria, dramaturgia, scenografia, choreografia, muzyka, występują: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
  Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

  Premiera: 13.03.2013