Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. A. Ziajski
Galeriafot. A. Ziajski
 • Autobus: re//mix to najbardziej kontrowersyjna realizacja w 20-letnim dorobku Strefy Ciszy. Spektakl powstał w ramach cyklu Re//mixy organizowanym przez komuna//warszawa od 2010 roku. Jest nowym odczytaniem legendarnego spektaklu Autobus Akademii Ruchu – teatru założonego w 1973 roku i będącego jednym z fundamentów polskiego teatru alternatywnego. Odniesienie do cudzego dzieła było dla twórców „ustanowieniem punktu odniesienia w refleksji nad własnym dorobkiem i dookreślaniem swojej teatralnej tożsamości”. Autobus: re//mix to doświadczenie ekstremalne, nie dające się w sposób jednoznaczny zdefiniować ani jako spektakl, ani jako performans.
   

 • TEATR STREFA CISZY powstał z inicjatywy Adama Ziajskiego w 1993 roku w Poznaniu i do dzisiaj jest jednym z głównych przedstawicieli poznańskiej alternatywy. Jego działalność oparta jest przede wszystkim na interakcji aktorów i widzów w miejskiej przestrzeni publicznej. Eksperymenty z różnymi konwencjami i przestrzeniami gry zaowocowały m.in. widowiskiem Kuranty zrealizowanym na fasadzie poznańskiego ratusza, kameralnym spektaklem w prywatnym mieszkaniu – Kwatera i spektaklem DNA granym na pływalni.
   

 • scenariusz: praca zespołowa
  reżyseria: Adam Ziajski
  scenografia: Adam Wojda.
  występują: Alicja Piotrowska, Piotr Kamiński i Adam Wojda.
  produkcja: Komuna Warszawa

  premiera: 9.12.2012