Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • warsztaty literacko-performatywne dla seniorów

    Grupa seniorów i młoda reżyserka teatralna Aleksandra Jakubczak podejmą się pracy warsztatowej nad jedną z najbardziej znanych polskich powieści współczesnych Pawiem królowej Doroty Masłowskiej. W cyklu spotkań będą wspólnie analizować tekst, szukając własnych kluczy dostępu do tematów i formy tej prozy. Celem spotkań jest stworzenie scenariusza czytania performatywnego. Wchodząc w potrójną rolę aktywnych odbiorców, współtwórców scenariusza i performerów, opowiadając o swoim kontakcie ze współczesną literaturą, seniorzy opowiedzą o sobie, swojej wrażliwości i sposobie patrzenia na świat.

    Ideą projektu jest stworzenie warunków do takiego spotkania seniorów i seniorek z lekturą współczesnej młodej prozy polskiej, w którym możliwy będzie autentyczny dialog między odbiorcami/odbiorczyniami a tekstem literackim. Jest to swoisty eksperyment, efekt pracy jest niewiadomą i zależy głównie od tego, jak uczestnicy i uczestniczki będą reagować na powieść Masłowskiej oraz dokąd poprowadzi ich interpretacyjna fantazja.

    Na warsztaty literacko-performatywne dla seniorów zakończone performatywnym czytaniem obowiązują bezpłatne zapisy: maria.michalik@malta-festival.pl oraz pod numerem telefonu: 731 247 770.