Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
  • z cyklu: Wolno dzieciom

    Disco na słuchawkach po raz pierwszy pojawiło się w fińskim filmie science fiction Ruusujen aika w 1969 roku. To impreza, podczas której system nagłaśniający zastępowany jest bezprzewodowymi słuchawkami przeznaczonymi dla każdego uczestnika. Silent Disco propagowały środowiska działaczy ekologicznych, ponieważ było ono sposobem na zminimalizowanie hałasu nie tylko przeszkadzającego mieszkańcom, ale także wpływającego niekorzystnie na przyrodę.

    Disco na słuchawkach to forma zabawy – kolektywnej, a zarazem pozwalającej na indywidualny, intymny odbiór muzyki. Od kilku lat maltańczycy spędzają festiwalowe wieczory tańcząc w, tylko pozornej, ciszy. W tym roku chcemy, aby również dzieciaki mogły korzystać z uroków Silent Disco. Przez kilka dni na placu Wolności młodzi będą zapisywać na tablicy tytuły piosenek, które chcieliby usłyszeć. Z nich stworzymy muzyczną listę życzeń, przy której będziemy się bawić. Osobliwe popołudnie tylko z ich muzyką na uszach. Zapraszamy na pierwsze w Polsce Silent Disco dla dzieci! 

    Uwaga: liczba słuchawek jest ograniczona!