Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Łukasz Wołkowicz
Galeriafot. Łukasz Wołkowicz
  • Wyjątkowe silent w ostanią noc Malta Festival Poznań. Przed klasycznym Silent Disco wejdzie na scenę zespół  ShaKoFra(ko) koncertem silent, który nie będzie słyszalny przez publikę ze sceny czy z głośników, a wyłącznie poprzez bezprzewodowe słuchawki.

     Grupa twórców i wykonawców związanych z Poznaniem stworzy wyjątkowy live act. DJ Shamut stanie za "dekami" i zadba o muzycznych "gości" światowego formatu. Franc i Konczal grając tylko w przestrzeni słuchawkowej - odcięci od świata akustycznych dźwięków - dołożą melodie, rytmy oraz nowe brzmienia do muzyki prezentowanej przez Shamuta. 

    Disco na słuchawkach po raz pierwszy pojawiło się w fińskim filmie science fiction Ruusujen aika w 1969 roku. To impreza, podczas której system nagłaśniający zastępowany jest bezprzewodowymi słuchawkami przeznaczonymi dla każdego uczestnika. Silent Disco propagowały środowiska działaczy ekologicznych, ponieważ było ono sposobem na zminimalizowanie hałasu nie tylko przeszkadzającego mieszkańcom, ale także wpływającego niekorzystnie na przyrodę.

    Disco na słuchawkach to forma zabawy – kolektywnej, a zarazem pozwalającej na indywidualny, intymny odbiór muzyki. Od kilku lat maltańczycy spędzają festiwalowe wieczory tańcząc w, tylko pozornej, ciszy.
    Uwaga: liczba słuchawek jest ograniczona!