Solo performans Niżyński. Święto snów to nowa inscenizacja baletu Strawińskiego, będący podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, zrealizowany na podstawie jego „Dziennika” oraz twórczości. „Święto wiosny” jako „Święto snów”. Dziennik Niżyńskiego, wydał się twórcom księgą snów śnionych na jawie i gorączkowo zapisywanych. To za jego sprawą znaleźli się w świecie, który nieustannie balansuje pomiędzy ekstazą i nicością, rozdzierany przez sprzeczności. Praca to kolejna odsłona projektu artystyczno-badawczego „Taniec śniącego ciała“ prowadzonego przez Sławka Krawczyńskiego i Annę Godowską od 2004 roku.
SŁAWEK KRAWCZYŃSKI jest reżyserem teatralnym, laureatem głównej nagrody VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektorem artystycznym Teatru Bretoncaffe, który założył wspólnie z ANNĄ GODOWSKĄ – tancerką, choreografką, pedagogiem tańca współczesnego. Artystka współpracuje z artystami z różnych dziedzin sztuki, m.in. z Katarzyną Kozyrą, Martą Górnicką, czy Kubą Czekajem. TOMASZ WYGODA jako tancerz i choreograf współpracował m.in. z Krystianem Lupą, Krzysztofem Warlikowskim, Michałem Zadarą czy Mają Kleczewską. Od 2007 roku jest głównym choreografem Mariusza Trelińskiego.
Scenariusz, reżyseria, praca z procesem, światło: Sławomir Krawczyński
Choreografia: Anna Godowska, Tomasz Wygoda / w spektaklu wykorzystano także zremisowane fragmenty choreografii Niżyńskiego do baletów Popołudnie Fauna i Święta Wiosny
Występuje: Tomasz Wygoda
Muzyka: Święto Wiosny Igora Strawińskiego w wykonaniu New York Philharmonic, pod batutą Leonarda Bernsteina, 1958
Kostiumy: Sławomir Krawczyński, Tomasz Wygoda
Konsultacje merytoryczne: Jadwiga Majewska
Konsultacje z psychologii zorientowanej na proces: Agnieszka Wróblewska
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Premiera: 1 września 2013, Stary Browar, Studio Słodownia +3, PoznańPremiera zrealizowana w ramach cyklu „Co z tym Tańcem? 2013” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Specjalne podziękowania dla Ashtanga Joga Studio za pomoc w realizacji projektu.