Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
 • Solo performans Niżyński. Święto snów to nowa inscenizacja baletu Strawińskiego, będący podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, zrealizowany na podstawie jego „Dziennika” oraz twórczości. „Święto wiosny” jako „Święto snów”. Dziennik Niżyńskiego, wydał się twórcom księgą snów śnionych na jawie i gorączkowo zapisywanych. To za jego sprawą znaleźli się w świecie, który nieustannie balansuje pomiędzy ekstazą i nicością, rozdzierany przez sprzeczności. Praca to kolejna odsłona projektu artystyczno-badawczego „Taniec śniącego ciała“ prowadzonego przez Sławka Krawczyńskiego i Annę Godowską od 2004 roku.
   

 • SŁAWEK KRAWCZYŃSKI jest reżyserem teatralnym, laureatem głównej nagrody VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektorem artystycznym Teatru Bretoncaffe, który założył wspólnie z ANNĄ GODOWSKĄ – tancerką, choreografką, pedagogiem tańca współczesnego. Artystka współpracuje z artystami z różnych dziedzin sztuki, m.in. z Katarzyną Kozyrą, Martą Górnicką, czy Kubą Czekajem. TOMASZ WYGODA jako tancerz i choreograf współpracował m.in. z Krystianem Lupą, Krzysztofem Warlikowskim, Michałem Zadarą czy Mają Kleczewską. Od 2007 roku jest głównym choreografem Mariusza Trelińskiego.
   

 • Scenariusz, reżyseria, praca z procesem, światło: Sławomir Krawczyński
  Choreografia: Anna Godowska, Tomasz Wygoda / w spektaklu wykorzystano także zremisowane fragmenty choreografii Niżyńskiego do baletów Popołudnie Fauna i Święta Wiosny
  Występuje: Tomasz Wygoda
  Muzyka: Święto Wiosny Igora Strawińskiego w wykonaniu New York Philharmonic, pod batutą Leonarda Bernsteina, 1958
  Kostiumy: Sławomir Krawczyński, Tomasz Wygoda
  Konsultacje merytoryczne: Jadwiga Majewska
  Konsultacje z psychologii zorientowanej na proces: Agnieszka Wróblewska
  Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
  Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
  Premiera: 1 września 2013, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

  Premiera zrealizowana w ramach cyklu „Co z tym Tańcem? 2013” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Specjalne podziękowania dla Ashtanga Joga Studio za pomoc w realizacji projektu.