Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Egzorcyzmy to autorski, multimedialny monodram Tadeusza Janiszewskiego. Spektakl dotyka problemu odradzających się nieustannie nietolerancji i ksenofobii, nienawiści wobec tego, co niepojęte, nienazwane lub po prostu obce. Kiedy i dlaczego pojawia się egzorcyzmowanie ludzi inaczej myślących, pochodzących z innych kultur, wyznających inne religie, mających inne przekonania? Spektakl ma być łącznikiem międzypokoleniowym – prowokować do dyskusji i wymiany doświadczeń. Powstaje w procesie dialogu – na próbach otwartych, dzięki konsultacjom z widzami i spotkaniom po pokazach.

 • TADEUSZ JANISZEWSKI jest aktorem i reżyserem od 45 lat związanym z Teatrem Ósmego Dnia. Współtworzył scenariusze teatralne i teksty programowe Teatru, brał udział we wszystkich jego spektaklach. W latach 1993–2000 był dyrektorem naczelnym Teatru Ósmego Dnia. W 2011 roku wyreżyserował wraz z Barbarą Theobaldt polsko-niemiecki spektakl Das Eigene und das Fremde, który był prezentowany w teatrze LOT w Brunszwiku oraz we Francji. Wielokrotnie brał udział w filmach fabularnych, dokumentalnych i realizacjach telewizyjnych spektakli teatralnych.

 • Reżyseria i scenografia – Tadeusz Janiszewski
  wykonanie – Tadeusz Janiszewski
  Scenariusz – Judyta Wachowska, Tadeusz Janiszewski
  Muzyka – Arnold Dąbrowski
  Konsultacje reżyserskie – Barbara Theobaldt
  Efekty video – Tomasz Jarosz

  Produkcja spektaklu: Fundacja Teatru Ósmego Dnia

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego