Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Galeria
 • Madera [Drewno] to spektakl-instalacja. Punktem odniesienia dla działań artystki na scenie jest wielowarstwowy stos drewnianych desek zebranych na ulicach Meksyku. Choreografia nawiązuje do dynamiki demontażu i montażu, cyklu zniszczenia i powstawania na nowo. Tymczasowa architektura z drewna to konstrukcja ludzi żyjących w niepewności, z dnia na dzień, bez perspektyw. Odkrywając kolejne warstwy drewnianej konstrukcji, Tania Solomonoff w przejmujący sposób nawiązuje do takich pojęć jak dom, wygnanie i nomadyzm – trybu życia, do którego zmuszonych jest wielu mieszkańców współczesnego Meksyku. 

 • TANIA SOLOMONOFF (ur. 1974 r.) jest argentyńską performerką, tancerką i choreografką mieszkającą w Meksyku. Ukończyła psychologię na Narodowym Uniwersytecie Meksykańskim i przez dziesięć lat prowadziła terapię ruchową, wykorzystując techniki opracowane przez Rio Abierto System. W pracy choreograficznej interesuje ją przede wszystkim temat indywidualnej i zbiorowej pamięci. Artystka czerpie z różnych tradycji pracy z ciałem – m.in. tańca butoh, contact improvisation, jogi. Wykorzystuje je również w działaniach warsztatowych, prowadząc zajęcia w szkołach, zespołach artystycznych i instytucjach kultury.

 • Koncepcja, reżyseria: Tania Solomonoff
  Występuje: Tania Solomonoff
  Światło: Mauricio Ascencio / Juliana Faesler
  Audio: Taniel Morales
  Garderoba: Genoveva Alvarez y Manuel Rivas
  Scenografia: Tania Solomonoff y Juliana Faesler
  Asystentura techniczna: Rene Valero / Vladimir Bojórquez
  Grafika: Analía Solomonoff