Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe
 • Toasty towarzyszą nam od zawsze. Są jak rytuał, który pomaga podsumować kolejny etap życia czy zaznaczyć istotny jego wątek. Mogą być zabawne i smutne, patetyczne i zwykłe, wzruszające i zdystansowane. Możliwości jest tyle, ile okoliczności. Jaki toast wzniesie bohaterka spektaklu? Scenariusz spektaklu powstał na motywach wspomnień Firy Mełamedzon-Solanski spisanych przez Andrzeja Niziołka i Ksenię Kosakowską.

 • TEATR BA-Q, grupa związana z Fundacją Barak Kultury, powstała w 2009 r. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q współpracowali m.in. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Jej liderem jest Przemysław Prasnowski, aktor, reżyser i scenarzysta, przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy.

  Wśród najważniejszych realizacji Teatru Ba-Q są happening Romeo i Julia na ulicy św. Marcin (2009), akcja teatralna Schron (pokazywana w ramach programu Nowe Sytuacje na Festiwalu Malta 2009), spektakl Ćma (2012) i Szrot (2012).

 • Reżyseria: Przemysław Prasnowski
  Scenariusz: Monika Chuda, Dorota Słomczyńska, Przemysław Prasnowski
  Scenografia: Piotr Tetlak
  Kostiumy: Dorota Słomczyńska
  Muzyka: Maciej Kuśnierz
  Światło: Krzysztof Urban
  Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
  Aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello, Joanna Chułek, Paweł Stachowczyk, Hubert Kożuchowski
  Tłumaczenie scenariusza spektaklu na j. angielski: Alicja Kaniecka

  Pomoc techniczna: Adam Jodko
  Materiały wizualne: Chromatique

  Czas trwania: 50 min.

  Premiera: 8 grudnia 2013, Festiwal Teatralny Maski

  *Scenariusz spektaklu powstał na motywach wspomnień Firy Mełamedzon-Salanski, spisanych przez Ksenię Kosakowską i Andrzeja Niziołka.

  **W spektaklu wykorzystywany jest fragment utworu Artie Shaw - Clarinet Concerto, Yale Symphony Orchestra: Toshiyuki Shimada - dyrygent, Matthew Griffith – klarnet.