Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

Adam Ferency w projekcie NOCE I DNIE Mikołaja Mikołajczyka / Malta Festival Poznań 2014 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaAdam Ferency w projekcie NOCE I DNIE Mikołaja Mikołajczyka / Malta Festival Poznań 2014 / fot. Maciej Zakrzewski
 • TEATR - MIEJSCE NOWYCH ŚWIATÓW?

  spotkanie z Adamem Ferencym i Małgorzatą Sikorską-Miszczuk
  prowadzenie: Agata Wittchen-Barełkowska

  Teatr to wehikuł uruchamiający ukryte widoki rzeczywistego świata, także wyobrażenia na temat przyszłości. Jest to teren światotwórczy, miejsce, gdzie można wyobrazić sobie więcej, zmierzyć ze światem istniejącym, jakim go znamy, zanurzyć w fantazjach o tym, co nadejdzie, dostrzec w nim obietnice i zagrożenia, piękno i jego rewers. O tym, jak tworzy nowe światy poprzez tekst lub "przepisuje" stare historie opowie Małgorzata Sikorska-Miszczuk z perspektywy dramatopisarki. Adam Ferency zarysuje proces mierzenia się ze swoimi bohaterami, których stwarza na scenie.

  Dołącz do wydarzenia na FB!

 • Małgorzata Sikorska-Miszczuk

  Jedna z najwybitniejszych przedstawicielek współczesnej polskiej dramaturgii, pisze także scenariusze filmowe i telewizyjne. Znana m.in. z takich tłumaczonych na wiele języków dramatów, jak „Śmierć człowieka-wiewiórki”, „Burmistrz” czy „Walizka”. Jest laureatką wielu konkursów i wyróżnień m.in. „Metafor Rzeczywistości” Teatru Polskiego w Poznaniu czy Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Na zaproszenie Malta Festival Poznań napisała libretto do opery na podstawie "Czarodziejskiej góry" Thomasa Manna, która będzie mieć premierę podczas tegorocznej edycji festiwalu.

  Adam Ferency

  Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiego teatru i filmu, reżyser teatralny. Od wielu lat związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Zagrał w spektaklach najwybitniejszych polskich reżyserów m.in. Jerzego Grzegorzewskiego, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystiana Lupy, Grzegorza Jarzyny, Piotra Cieplaka. Stworzył role filmowe w obrazach m.in. Agnieszki Holland, Krzysztofa Kieślowskiego, Jana Jakuba Kolskiego, Andrzeja Wajdy. Laureat m.in. Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

  dr Agata Wittchen-Barełkowska

  Teatrolog, literaturoznawca. Kierownik działu edukacji teatralnej w Tearze Nowym w Poznaniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i miesięcznikiem "Teatr". Autorka książki "Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda"