Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot. Monika Lisiecka
Galeriafot. Monika Lisiecka
 • Wątkiem przewodnim spektaklu Dr@cula. Vaginadentata są perypetie zagubionej w rzeczywistości Alicji, która tuż przed swoimi szesnastymi urodzinami coraz częściej myśli o seksie i seksualności, odczuwa na sobie presję otoczenia i próbuje jej nie ulec. Szuka ratunku i wsparcia w gwiazdach popkultury, w księdzu, u znajomych z czatu. Opowieść o Alicji przeplata się z historią wampira z transylwańskiego zamku, który trafił do współczesnego Poznania i który z naszą współczesnością niespecjalnie sobie radzi. Spektakl z gorzkim humorem opisuje schematy płciowości, wampiryzm internetu, fasadowość rzekomych autorytetów, od Kościoła po liderów politycznych. Jest inteligentną i zabawną satyrą współczesnego świata.

  Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia

 • AGATA BIZIUK jest reżyserką, dramaturgiem i dramatopisarką. Ukończyła reżyserię na Akademii Teatralnej w Warszawie (wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku). Współautorką dramatu Dr@cula. Vaginadentata jest AGNIESZKA MAKOWSKA, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Artystki współtworzą Nieformalną Grupę „Avis”.
   

 • Tekst: Agata Biziuk, Agnieszka Makowska
  Reżyseria: Agata Biziuk
  Scenografia: Marika Wojciechowska
  Muzyka: Piotr Klimek
  Choreografia: Anita Podkowa
  Multimedia: Krzysztof Kiziewicz
  Występują: Piotr B. Dąbrowski, Paweł Siwiak
  Asystent reżysera: Marta Małgorzata Kwapisz
  Inspicjent: Maria Skowrońska-Ferlak

  Prapremiera: 7.12.2013