Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08/06 - 28/06/2015

fot.materiały prasowe
Galeriafot.materiały prasowe
  • Świat funkcjonuje w unikalnej równowadze. Całe bogactwo narodowości, kultur i przyrody stwarza jednolitość. Inspiracją do stworzenia instalacji jest Ziemia, jej wygląd, układ kontynentów, ukształtowanie terenu. To, jak zmienia się z biegiem czasu i to, jaki wpływ na jej wygląd i kondycję ma człowiek.

    Wyspy gry i tańca” to instalacja interaktywna, składająca się z kilku wysp, kolorowych form, w które można wchodzić: one wpływają na nasz ruch, a my na jej wygląd. Uczestnicy są częścią instalacji, tak samo jak są częścią świata. Każdy nasz ruch, decyzja, zostawia po nas ślad, wpływa na nasze otoczenie. Jesteśmy takimi wyspami, uczymy się żyć razem. Inne Wyspy mogą stać się dla nas inspiracją; różnorodność wysp świadczy o bogactwie naszej planety i nas samych. Muzyka i taniec przeniosą nas w różne zakątki kontynentów, wzbogacając nasze doświadczenia zmysłowe melodiami i ruchami narodów świata. Jest to połączenie formy zabawy, zajęć ruchowych z nauką współpracy, brania odpowiedzialności za swoje czyny, rozwijania wyobraźni, kojarzenia. Wszystkie zadania, przed jakimi staną uczestnicy w naszej grze, rozwijają umiejętności, które bada PISA.

    Wspólnie tworzymy Ziemię.

    Uczestnicy: dzieci, studenci pierwszego i drugiego roku WSUS (na kierunku taniec), Olga Kebas (taniec), Piwosz Patrycja Pi Pa (interaktywna instalacja), Dmytro Danow (muzyka), Magdalena Zabagło (przekład), publiczność

  • Olga Kebas (Ukraina) – choreografka, tancerka, performerka, wykładowca, magister choreografii współczesnej. Obecnie kieruje działem choreografii współczesnej w Kijowskiej Akademii Tańca im. S. Lifara. Jest założycielem projektu interdyscyplinarnego „Kolaż Przestrzeni Działań”, organizatorem projektu międzynarodowego „The interaction of dance and music”. Pracuje również jako kierownik artystyczny centrum psychologii ruchu „Maluma&Takete”. Regularnie bierze udział w międzynarodowych festiwalach tanecznych i muzycznych (zwłaszcza: „Porto Franko”, „GogolFest”, „Art Pole”, „Premiery Sezonu”, „ZelyonkaFest” i innych), międzynarodowych konferencjach naukowo-praktycznych. Regularnie prowadzi warsztaty z technik tańca, ruchu i pracy z ciałem. Stypendystka Programu Ministra Kultury "Gaude Polonia".

    Pi Pa Piwosz Patrycja (Polska);
    Zajmuje się performensem, rzeźbą, instalacją. Tworzy hybrydyczne twory, do których często wykorzystuje człowieka, eksperymentuje na nim, czasami zniekształca jego ciało. Wizualizuje jego stan emocjonalny, materializuje to, co chowamy głęboko w sobie: nasze grzechy, cechy, namiętności. Podczas swojej wędrówki twórczej zbiera doświadczenia, które umożliwiają jej połączenie ich w nową hybrydyczną całość. Poszukuje przepisu na stworzenie dzieła totalnego, które wiąże się z działaniami na wielu płaszczyznach; pobudzającego każdy ze zmysłów.
    www.piwosz-patrycja.com